Image
این مطلب به تأیید هیئت‌علمی بهتیام رسیده است. 1399/11/28

با توجه به عملکرد ویتامین سی به‌عنوان آنتی‌اکسیدان و تأثیرش بر سیستم ایمنی، مصرف آن برای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها و اختلال‌ها توصیه شده است. در این مقاله چهار بیماری و اختلال را بررسی می‌کنیم که ویتامین سی می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری یا درمان آن‌ها داشته باشد:

سرطان

به نظر می‌رسد افرادی که با مصرف میوه‌ها و سبزیجات، میزان بالایی ویتامین دریافت می‌کنند، کمتر احتمال دارد به انواع مختلفی از سرطان از جمله سرطان ریه، پستان یا کولون مبتلا شوند. گرچه، احتمالاً مصرف مکمل ویتامین سی، همراه با سایر آنتی‌اکسیدان‌ها یا بدون آن‌ها، از ابتلا به سرطان پیشگیری نمی‌کند.

مشخص نیست که مصرف زیاد ویتامین سی می‌تواند به درمان سرطان کمک کند یا خیر. گویا تأثیر ویتامین سی بستگی به نحوه مصرف آن دارد. تزریق آن بیشتر از خوردن مکمل، سطح ویتامین سی را در خون بالا می‌برد. چند پژوهش با نمونه حیوانی نشان داده که سطح بسیار بالای ویتامین سی در خون می‌تواند تومورها را کوچک‌تر کند. اما همچنان باید پژوهش‌های بیشتری انجام شود تا مطمئن شویم که تزریق میزان زیادی ویتامین سی به درمان سرطان کمک می‌کند یا خیر.

به خاطر داشته باشید که مصرف مکمل ویتامین سی و سایر آنتی‌اکسیدان‌ها ممکن است با شیمی‌درمانی و پرتودرمانی تداخل داشته باشد. پس اگر تحت درمان هستید، حتماً پیش از مصرف چنین مکمل‌هایی با پزشک‌تان مشورت کنید.

بیماری‌های قلبی‌عروقی

افرادی که میوه و سبزیجات زیادی مصرف می‌کنند، کمتر احتمال دارد به بیماری‌های قلبی‌عروقی مبتلا شوند. پژوهشگران باور دارند که دلیل اصلی این مسئله، آنتی‌اکسیدان‌هایی است که در این مواد غذایی وجود دارد زیرا آسیب اکسیداتیو، دلیل اصلی ابتلا به بیماری‌های قلبی‌عروقی است. گرچه، پژوهشگران هنوز مطمئن نیستند که خود ویتامین سی (چه در مواد غذایی و چه به‌صورت مکمل) علت عمده محافظت از افراد در برابر چنین بیماری‌هایی باشد. به‌علاوه، هنوز معلوم نیست مصرف ویتامین سی می‌تواند از پیشرفت بیماری افرادی که به آن مبتلا شده‌اند پیشگیری کند یا خیر.    

یافته‌های پژوهشی ایرانی نیز نشان داده در افرادی که پس از انجام جراحی قلب، بلافاصله به آن‌ها ویتامین سی تزریق شده و در چهار روز اول بعد از عمل، یک وعده مکمل خوراکی ویتامین سی مصرف کرده‌اند، طول مدت بستری کاهش یافته است.1

تخریب ماکولای ناشی از افزایش سن و آب‌مروارید

این دو بیماری، از دلایل اصلی نابینایی در افرادی است که پا به سن گذاشته‌اند. پژوهشگران قبول ندارند که مصرف ویتامین سی و سایر آنتی‌اکسیدان‌ها تأثیری بر کاهش احتمال ابتلا به تخریب ماکولا بگذارد. اما معتقدند ترکیب ویتامین سی و سایر مواد مغذی به کندشدن روند آن کمک می‌کند.

در پژوهشی با مشارکت افرادی که مبتلا به تخریب ماکولای ناشی از افزایش سن بودند و احتمال پیشرفت بیماری در آن‌ها بالا بود، مشخص شد افرادی که به مدت شش سال روزانه 500 میلی‌گرم ویتامین سی، 80 میلی‌گرم زینک، 400 واحد ویتامین ای، 15 میلی‌گرم بتاکاروتن و 2 میلی‌گرم مس مصرف کرده بودند، کمتر احتمال داشت به نوع پیشرفته این بیماری مبتلا شوند. کاهش دید نیز در این گروه کمتر از گروهی بود که مکمل مصرف نکرده بودند. اگر به این بیماری مبتلا شده‌اید، برای مصرف مکمل‌های روزانه با پزشک‌تان مشورت کنید.

ارتباط میان مصرف ویتامین سی و ابتلا به آب‌مروارید هنوز مبهم است. برخی پژوهش‌ها نشان داده افرادی که مواد غذایی غنی از ویتامین سی مصرف می‌کنند، کمتر به آب‌مروارید مبتلا می‌شوند. اما باید پژوهش‌های بیشتری انجام شود تا از وجود چنین ارتباطی مطمئن شویم. 

سرماخوردگی

گرچه از قدیم معتقد بودند که ویتامین سی به درمان سرماخوردگی کمک می‌کند، پژوهش‌ها نشان داده مصرف مکمل ویتامین سی احتمال ابتلا به سرماخوردگی را در بیشتر افراد کم نمی‌کند. با وجود این، افرادی که مرتب از مکمل ویتامین سی استفاده می‌کنند، شاید سرماخوردگی‌شان زودتر بهبود یابد یا علائم خفیف‌تری داشته باشند. به نظر می‌رسد مصرف مکمل ویتامین سی پس از ابتلا به سرماخوردگی بی‌اثر است.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

Post

۷ حقیقت مهم درباره ویتامین E

1399/03/30

ویتامین E، نقش یک بازیگر قدرتمند را در دنیای سلامت شما دارد و این نقش مهم خود را از خاصیت آنتی‌اکسیدانیش گرفته است. آنتی‌اکسیدان‌ها ارتباطی مستقیمی با کاهش بیماری‌هایی همچون انواع سرطان، ورم مفاصل، آب‌مروارید و بهبود شرایط بدنی مثل افزایش سطح ایمنی بدن و تأخیر در روند پیری دارند.

Post

اهمیت ویتامین E برای بدن

1399/03/11

شما برای بینایی، تولید مثل، سلامت خون، مغز و پوست به ویتامین E نیاز دارید. این ویتامین به طور طبیعی در بعضی مواد غذایی موجود است اما گاهی ممکن است نیاز به مصرف مکمل‌های ویتامین E داشته باشید. در این مطلب از اهمیت مصرف ویتامین E در مواد غذایی و نحوه مصرف آن آگاه شوید.

Post

اهمیت ویتامین B6 برای بدن

1399/03/18

ویتامین B6 یا پیریدوکسین از خانواده ویتامین‌های گروه B است که برای رشد طبیعی مغز و حفظ سلامت سیستم عصبی و ایمنی شما ضروری است. این ویتامین محلول در آب در بدن تولید نمی‌شود به همین دلیل باید از طریق غذا یا از طریق مکمل‌ها دریافت شود.

Post

چهار ویتامین عالی برای سلامت پوست

1399/08/28

اطمینان از مصرف کافی ویتامین‌ها می‌تواند پوست شما را سالم و جوان نگاه دارد و به کاهش مشکلات پوستی مانند نقطه‌های سیاه، قرمزی ، چین‌وچروک و خشکی بیش‌ازحد کمک می کند

شبکه‌های اجتماعی

در حال بارگزاری..
در حال بارگزاری..
در حال بارگزاری..