Image
1399/11/22

مژه‌های مگنتی یا مژه‌های مغناطیسی نوعی مژه مصنوعی است که استفاده آن‌ها بسیار ساده است. این مژه‌ها خواص آهنربایی دارند و از دو بخش تشکیل‌شده‌اند که بخشی از آن به بالای مژه و بخش دیگر به زیر مژه‌های اصلی شما متصل می‌شود و به دلیل خاصیت آهنربایی به هم می‌چسبند. اگرچه استفاده از انواع مژه‌ها بسیار آسان است اما بهتر است بدانیم که چشمان ما نیز بسیار آسیب‌پذیر هستند.

مژه‌های مصنوعی مگنتی اگرچه در نگاه اولیه بی‌خطر محسوب می‌شوند اما در دل این بی‌خطری نکات زیادی نهفته است. ابتدا اینکه تعداد زیادی از محصولات نامرغوب یا تقلبی وجود دارد که به دلیل کیفیت بد یا استفاده از مواد غیراستاندارد ممکن است سلامت چشمان شما را تهدید کند. دوم، اگر قصد استفاده از این نوع مژه‌ها را دارید حتماً از مراکز بهداشتی مثل داروخانه‌ها تهیه کنید و تمام برچسب‌های سلامت و بهداشتی محصول را چک کنید. نکته مهم دیگر این است که اگر استفاده از این مژه‌ها به‌صورت صحیح اتفاق نیفتد عفونت چشم را به همراه خواهد داشت. لمس چشم برای قرار دادن این مژه‌ها می‌تواند از عوامل این عفونت باشد. همچنین باید بدانید که  با برداشتن مژه‌های مگنتی از چشمانتان معمولا حجم زیادی از مژگان طبیعی خود را از دست خواهید داد.

چنانچه تصمیم گرفتید از مژه‌های مگنتی (مغناطیسی) استفاده کنید حتماً به این نکات توجه داشته باشید

  • به‌هیچ‌عنوان مژه استفاده‌شده را با دیگران به اشتراک نگذارید، حتی اگر زمان بسیار کوتاهی و حتی در حد تست از آن استفاده کرده‌اید.
  • جعبه مژه را تمیز و بسته نگه‌دارید تا از آلودگی دور باشد.
  • اگر چشمانتان تحریک‌شده است و در چشم خود خارش احساس می‌کنید استفاده از این مژه‌ها را متوقف کنید.
  • قبل از استفاده از مژه‌ها حتماً دستان خود را بشوید و با دستانی کاملاً تمیز مژه را بر روی چشمان خود بگذارید.
  • در صورت احساس هرگونه سوزش چشمی مژه‌های مگنتی (مغناطیسی) را از چمشان خود جدا کنید.
  • مژه‌های مگنتی را موقع استراحت و خواب از روی پلک بردارید تا چشم‌های شما آسیبی ندیده و استراحت کند.
  • اگر آزمایش پزشکی مثل MRI دارید حتماً به پزشک خود اطلاع دهید که از این مژه‌های استفاده کرده‌اید
  • در صورت وجود هر نوع حساسیت و واکنش چشمی و پوستی حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

Post

تأثیر دیابت بر چشم‌ها

1398/10/20

اگرچه می‌توان دیابت را یکی از علل اصلی نابینایی دانست، اما با اقدامات مناسب می‌توان مشکلات بینایی ناشی از دیابت را به حداقل رساند. در این مقاله با انواع عوارض چشمی دیابت آشنا شوید تا بدانید چگونه از چشم‌های خود مراقبت کنید.

Post

درمان بیماری‌های چشمی در دیابت

1398/10/28

برای کنترل مشکلات چشمی ناشی از دیابت، پزشک میزان هموگلوبین A1c، فشار خون و کلسترول شما را به صورت دوره‌ای تحت نظر قرار می‌دهد و دستورالعمل‌های سفت و سخت‌تری را برای کنترل آن‌ها تجویز می‌کند. احتمالاً از شما بخواهد تغییراتی در سبک زندگی‌تان انجام دهید. اما در کنار این موارد ممکن است به یک یا چند روش درمانی زیر نیز احتیاج پیدا کنید.

شبکه‌های اجتماعی

در حال بارگزاری..
در حال بارگزاری..
در حال بارگزاری..